Teslimat Koşulları ve İade Politikası

Teslimat Koşulları
Siparişler ortalama 3 iş gününde hazırlanır. Teslim süresi; teslim ili ve yurt içi kargo şubesine göre değişmektedir. 3 iş günü içerisinde siparişiniz kargoya teslim edilecektir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.  Teslimatta bir aksilik olmaması açısından üyelik bilgilerinizin sipariş sırasında eksiksiz, doğru ve ayrıntılı olarak girilmesi önemlidir.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından serbeymarket.com markası garantisi ile size teslim edilecektir. Satın aldığınız ürünlerin bilgisi bir teyit e-posta’sı ile tarafınıza bildirilecektir.

Siparişinizin kargo tutarı siparişiniz sırasında otomatik olarak hesaplanır ve ödeme yaptığınızda sizden tahsil edilir. Bu nedenle gelen kargonuza ödeme yapmayınız. 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.
 

İade Politikası

Satın aldığınız ürünlerle ilgili bir şikâyetiniz olduğunda, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 3 gün içerisinde iletisim@serbeymarket.com adresine mail atarak ya da 0850 532 7512 telefon numarasını 10:00-23:00 saatleri arasında arayarak aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz.

Eğer iade sebebiniz aşağıdaki koşullara uyuyorsa, bu kapsamda iade etmek istediğiniz ürünü geri gönderirken herhangi bir “Kargo Bedeli” ödemezsiniz, YURTİÇİ KARGO’ya “Karşı Ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade Koşulları

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde sözleşme koşulları kapsamında www.serbeymarket.com’ un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

Satın aldığınız ürünler süt ürünleri gibi bozulabilir gıda ürünleri ise, ürünler ile birlikte size gönderdiğimiz buz aküsünü bir gün dondurucu dolapta bekletip, ürünleri yeniden buz aküsü ile paketleyerek geri göndermeniz gerekmektedir.

Ürünlerde sevkiyatta oluşabilecek ezilme, bozulma ya da kırılma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek iletisim@serbeymarket.com mail adresine iletilmesi gerekmektedir. Yalnızca ürün kargosunda hasarlı bir şekilde tarafınıza ulaşan ürünün iadesi yapılmaktadır. Bu nedenle kargonuzu teslim alırken, kargo personeli gitmeden kargonuzu açıp kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Böylece hasarlı bir durum varsa, aynı kargo personeli ile vakit kaybetmeden göndermiş olursunuz.

Kargo hasarı dışında iade etmek istediğiniz ürünlerin kargo ücreti müşteriye aittir.

İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün bize ulaştıktan sonraki 10 gün içerisinde yapılmaktadır.

Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORİJİNAL AMBALAJINDA VE FATURANIN ASLI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİNİZ.

Kültür Mahallesi Onat Kutlar Sokak No:50/A Aliağa/İzmir

Genel iade şartları şunlardır:

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe/not göndermeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.
Open chat